O Ses Türkiye Yarışmasına Nasıl Başvurulur?

O Ses Türkiye Yarışmasına katılmak isteyenlerin internet üzerinden online olarak başvuru yapabilmek gibi bir kolaylıkları var. Bunun içinde hangi şehirde olursanız olun internet üzerinden rahatlıkla başvuru işleminiz tamamlıyorsunuz. Bunun için ilk yapmanız gereken işlem TV8’in resmi internet sitesi adresi üzerinden iletişime geçmek olmalıdır.

Başvuru formu alanına girdiğiniz anda ekranda sizden adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve yaşadığınız şehir gibi birçok ayrıntıyla birlikte iletişim bilgileriniz istenilecek. Medeni durumunuzu, cinsiyetinizi içeren kişisel bilgilerinizi de doldurduktan sonra artık başvuru işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bu işlemler sırasında sizden daha önce bir müzik yarışmasına katılıp katılmadığınız, herhangi bir müzik deneyiminizin olup olmadığı gibi profesyonellik gerektiren çalışmaların içerisinde olup olmadığınız hakkında detaylı bilgilerde soruluyor.

O Ses Türkiye Başvuru

Bu işlemleri yerine getirdikten sonra ise size ait olan fotoğrafları ve bir videoyu yüklemeniz istenir. Çünkü bu sayede sizin performansınız da gözlemlenmiş olacaktır. Yarışmaya başvuru işleminde katılım koşullarının kabul edildiğini onaylamanız gerekiyor.

O Ses Türkiye yarışmasına başvurunuz kabul edildikten sonra ise kör eleme denilen ön elemeler sonrasındaki sürece geçiyorsunuz. Burada kör eleme denilmesinin nedeni ise jürinin sizin fiziksel görüşünüze göre değil de sesinize göre değerlendirme yapıyorlar. Sesi güzel olanlara jüri üyeleri dönüyorlar. Eğer ki tek bir jüri size dönmüş ise bu durumda otomatikman onu seçmiş ve onun yarışmacısı olmuş oluyorsunuz. Eğer size hiç kimse dönmemiş ise bu durumda elemeleri geçemiyorsunuz. Dört jüri üyesinin dönmüş olduğunu düşünürsek burada seçim yapmakta size kalıyor. 4 jüri üyesinden bir tanesini seçerek onun kadrosuna dahil oluyorsunuz.

Yukarıda O Ses Türkiye yarışmasına nasıl başvuru yapacağınız konusunda ayrıntılı bir bilgilendirme yapalım istedik. Amacınız yarışmacı olarak değil de O Ses Türkiye seyirci olarak katılmak ise bizimle whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir